Mikropolaryzacja mózgu i inne zabiegi dla dzieci

Opublikowany

Rozbudowana rehabilitacja pediatryczna

W przypadku osób dorosłych rehabilitacja skupia się na zabiegach, które mają na celu doprowadzenia pacjenta do sprawności i umożliwienie powrotu do życia w społeczeństwie. W przypadku dzieci często bywa tak, że rehabilitacja od samego początku ma wpływ na początkowe stadia rozwoju fizycznego i psychicznego. Dlatego rehabilitacja dzieci Bielsko Biała jest bardzo rozbudowana i podzielona na kategorie zróżnicowane wedle etapu rozwoju. Rehabilitanci muszą być odpowiednio przygotowani na pracę z dysfunkcjami rozwojowymi, schorzeniami nabytymi oraz wrodzonymi. Zarówno neurologicznymi, jak i tymi związanymi z narządami ruchu. Jedną z terapii jest mikropolaryzacja mózgu, o której warto dowiedzieć się nieco więcej.

Na czym polega mikropolaryzacja mózgu?

Terapia została wynaleziona przez rosyjskich naukowców. Mikropolaryzacja mózgu została spopularyzowana w klinikach na całym świecie. Polega na bezinwazyjnej stymulacji przezczaszkowej mózgu przy pomocy prądu stałego. Zabieg przeprowadza się przy użyciu zewnętrznych elektrod, przez które przepływa prąd galwaniczny o stałym i nieszkodliwym natężeniu. Leczenie odbywa się na skutek neuromodulacji przedczołowej, wzrokowej, percepcyjnej i ruchowej kory mózgowej. Jest ona odpowiedzialna za funkcje ruchowe, poznawcze i neurologiczne. Terapia znakomicie sprawdza się w leczeniu dzieci, ponieważ nie wywołuje bólu. Mikropolaryzacja ma pozytywny wpływ m.in. na leczenie skutków udaru mózgu, dziecięcego porażenia mózgowego, autyzmu, padaczki lekoodpornej, dysfunkcji aparatu mowy, niedowładu ruchowego oraz zaburzeń psychiatrycznych.

Czy warto wysłać dziecko do ośrodka rehabilitacyjnego?

Niestety nie wszystkie schorzenia można wyleczyć przy pomocy stymulacji mózgu. Rehabilitanci mają w odwodzie szereg zabiegów, które przynoszą pozytywne skutki w leczeniu małych pacjentów. Jednakże warunkiem jest to, że są one wykonywane systematycznie. Dobrym rozwiązaniem może być turnus rehabilitacyjny dla dzieci, ponieważ umożliwia wykonywanie zabiegów przez cały dzień. Wielu rodziców obawia się, że nie będzie ich stać na taki wydatek. Na szczęście turnusy rehabilitacyjne dla dzieci są w całości lub części refundowane przez NFZ.

Autor
Kategorie Rehabilitacja dzieci, Wiedza